top of page

O mně

Petra

        Moje jméno je Petra, jsem Slovenka žijící v České republice, tvořící pod značkou Eyrra.soulart (Namäkko), kterou jsem založila v roce 2014. Miluji pestrou a hravou módu vycházející z vintage a etnických vlivů. Pro mne samotnou je důležité cítit se v tom, co nosím originálně a pohodlně, v materiálech, které jsou přírodní a kvalitní. Všechny moje produkty jsou originály, šité pečlivě a s radostí v BRNĚ.

        K šití jsem se dostala již jako malá, kdy mě do tajů šití zasvětili dědeček s babičkou, profesionální krejčí a krejčová. Šila jsem na panenky a pak i na sebe. Na gymnáziu se mi otevřel nový svět dějin umění a estetiky a já jsem fascinovaně objevovala vizuální i myšlenkové proměny v průběhu času. A samozřejmě i v mém oblíbeném odívání.

        Moje další kroky vedli na vysokoškolské studium oboru museologie a dějin umění (stala jsem se posléze restaurátorkou), no mojí vášní zůstala móda. A proto jsem se po ukončení vysoké školy rozhodla pro dobrodružství a vydala se za životem do Londýna, města, kde se multikulturnost mísí s anglickou elegancí a konzervatismem, města nekonečné inspirace. V Londýně jsem pracovala jako stylistka výloh a interiérů prodejen, co byla pro mne velká škola a neocenitelná zkušenost.  

         Po 6 letech jsem se z Londýna přesunula do Prahy, kde jsem se svojí kamarádkou založila vintage obchůdek s oblečením. Moje životní cesty dále vedli do Brna, kde v současnosti žiji a pracuji jako restaurátorka i tvůrkyně jménem Eyrra. 

         Inspiruje mně krása, miluji dotýkat se všeho v přírodě i vnitřních světu v nás, šamanismus a přírodní léčitelství.

 


     

         My name is Petra. I am a Slovakian living in the Czech Republic and work under the name “Eyrra.soulart (Namäkko)”, which I founded in 2014. I love playful fashion based on vintage and ethnic roots. All my products are original, sewn with joy in BRNO and support the concept of slow fashion.


         For me, it is important to feel original and comfortable in what I wear, and to wear materials that are natural and of a good quality.

 

bottom of page